« Back slovenskoenglish

March, 2024

Vodstvo Feministične prvine v participativnih projektih

Vabimo vas na tematsko javno vodstvo z naslovom Feministične prvine v participativnih projektih, ki bo v petek, 5. aprila 2024 ob 17:00 v Moderni galeriji na razstavi Vedno na voljo.

Izvedle ga bodo umetnice Marija Mojca Pungerčar, Zvonka T. Simčič in Mojca Senegačnik.

Vodstvo bo osredotočeno na projekta Socialdress in Hiša na hribu.

Projekt Socialdress avtorice Marije Mojce Pungerčar se je prvič predstavil leta 2006 na festivalu Vmesni prostori v Ljubljani in v avstrijskem Gradcu, sklenil pa deset let kasneje s preglednima razstavama v galeriji Alkatraz in v Kibeli. Izraz “socialna obleka” označuje oblačila, ki delujejo povezovalno v smislu skupnosti. Delavnice Socialdress so širile znanje o izdelovanju oblek, hkrati pa krepile zavedanje o posledicah globalizacije za domačo tekstilno industrijo ter izginevanju rokodelskega znanja in spretnosti.

Spletna stran Socialdress

Projekt Hiša na hribu, ki ga je leta 2015 zasnovala Zvonka T. Simčič s sodelavci, se zadnja leta posveča povezovanju sodobne umetnosti s kulturno in naravno dediščino. Z umetnostjo želi spodbuditi socialno vključenost različnih ciljnih skupin, pogosto tudi zelo ranljivih (prebivalci ozkih ali odmaknjenih podeželskih in urbanih lokalnih skupnosti, starejši, mladi, otroci in odrasli iz socialno ali kako drugače ogroženih okolij, osebe z različnimi tipi invalidnosti …). V projekte jih vključuje ne le kot opazovalce, ampak tudi kot (so)ustvarjalce.

Spletna stran Hiša na hribu

Prijave niso potrebne. Udeleženci imajo prost vstop.

Vodstvo organizirata KUD Trivia in Zavod CCC v sodelovanju z Moderno galerijo Ljubljana.

Info:
041 882 593 (Marija Mojca Pungerčar)
kud.trivia@gmail.com

Foto: Arhiva KUD Trivia in Zavod CCC
——————————-

Novičnik za samozaposlene v kulturi je na Ministrstvo za kulturo poslal pobudo o uskladitvi dnevnega nadomestila za čas zadržanosti od dela zaradi bolezni ter predloge za izboljšavo dnevnega nadomestila v korist samozaposlenih v kulturi.
...more »
Novičnik za samozaposlene v kulturi je na Ministrstvo za kulturo poslal pobudo o uskladitvi dnevnega nadomestila za čas zadržanosti od dela zaradi bolezni ter predloge za izboljšavo dnevnega nadomestila v korist samozaposlenih v kulturi.
...more »
logo-majPreberite si odgovore na pogosto zastavljena vprašanja o Novičniku, oglejte si primerek kazala in se prepričajte, kako so naročniki zadovoljni z Novičnikom!
...more »

    Trivia Records Zapisi

    • Summer Songs, drugi projekt dua The Silent Movies, je umetniško okolje, sestavljeno iz vrste virov vizualnih, zvočnih in verbalnih informacij, ki so med seboj odvisni. Deluje kot neskončen koncert, na katerem video instalacija, sestavljena iz serije nedavnih nemih filmov Francisca Tomsicha, zagotavlja grobo gradivo, rdeče niti in digitalne podatke zvočnemu ekosistemu Boruta Savskega..
    • Lately i am acquiring some finger dexterity again. The victims are some relatively newly developed instruments (turboguitars, turboflutes and cirkulinos). Here is a selection of cutouts from various live situations - mostly as parts of Cirkulacija 2 program - from 2020 onwards.
    • Celjska interdisciplinarna impro zasedba s projektnim imenom Umoblodnica v sestavi: Iva Tratnik, Andreja Džakušič, Keiko Miyazaki, Estela Žutić, Simon Macuh, Dalibor Bori Zupančič, Borut Peternelj – Amper-o-mat. Posnetek nastopa 20. maja 2021 Cirkulaciji 2 | podhod Ajdovščina.
    • Generative algorithmic composition excerpts based on realtime video data for Francisco Tomsich "ELEGIJA | ELEGY" video installation presented from 10th to 21st July 2020 at Cirkulacija 2 Ljubljana Slovenia. Elegija (Elegy) is a mournful song performed by ensemble of video installations, sculptures and sound installation – made specifically for Cirkulacija 2 premises in Ajdovščina subway.
    • Field recordings in air and water during the Cirkulacija 2 visit in Finland. The place of rest and contemplation was at Future Lake near Helsinki and the performance place was on Merikerho club/ ship in Helsinki harbor. Boštjan Leskovšek was using the underwater recordings as his instrument. Here it is as separate album.